Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Şartname 2021 !!!

Başvuru Formu 2021* !!!

*Lütfen başvurunuzu yaparken "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" ni okuyunuz; başvurunuzla birlikte imzaladığınız "Kişisel Veri Paylaşım Onay Formu" nu da bize iletiniz.

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülü yanı sıra "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimizi de çeşitli ödüller beklerken uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı katkısıyla, Reed TÜYAP işbirliğinde bu yıl on yedincisi düzenlenmekte olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2021 başvuruları başladı.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

Son başvuru tarihi 30 Haziran 2021 olan Yarışmanın online Seçici Kurul Toplantısı 7- 8 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak ve sonuçları 12 Temmuz 2021 günü açıklanacaktır. 17. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışmasının Ödül Töreni ASD ve Reed TÜYAP'ın sağlıklı bir işbirliği içerisinde bu yıl 26.'sı düzenlenen Avrasya Ambalaj 2021 İstanbul Fuarı açılış töreninde gerçekleştirilecektir. 20 Ekim - 23 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar esnasında Yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri de sergilenecektir.

Son dört yıldır Endüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda 12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Birinci 6.000 TL

İkinci 4.000 TL

Üçüncü 3.000 TL

3 adet Mansiyon (1.500 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan, mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar Student ile APF-Asya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir.

Yarışma başvurularının COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl da elektronik ortamda yapılması gerekmektedir. Yarışma şartnamesinde belirtilen kriterlerine göre hazırlanmış başvurularınızı umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adresine yollayabilirsiniz.

17. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2021 hakkında daha detaylı bilgi almak için umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adreslerinden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları Ödüllendirildi !!!

Ambalajın Genç Tasarımcıları Ödüllendirildi 

Ambalajın Ödüllü Genç Tasarımcıları Belli Oldu

Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları Belli Oldu

İşte Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları