Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları Belli Oldu-Basın Bülteni

26 Ekim 2017 12:18

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Reed TÜYAP işbirliğiyle bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nın kazananları 23. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı'nda açıklandı.

Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları Belli Oldu

Ambalaj Sanayicileri Derneği ( ASD) ve Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 13'üncüsü düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nın kazananları açıklandı. Birbirinden yaratıcı 18 projenin yarıştığı finalde, ilk üçe giren projeler Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nden geldi. Yarışmada ilk üçe giren öğrenciler para ödülünün yanı sıra öğrenim hayatları boyunca burs imkânı da kazandı. Öğrenci Yarışması ile geleceğin yıldızlarının ödüllendirildiğini belirten ASD Başkanı Zeki Sarıbekir "Gençler bizim her şeyimiz. Onlar bizim geleceğimiz. Öğrencilerimiz hayallerini ortaya koydular ve kazandılar. Geleceğin yıldızlarını ortaya çıkaran ambalaj tasarımı öğrenci yarışmamız, sadece öğrenciler için değil sektörümüz ve ülkemiz adına da büyük önem taşıyor. Öğrencilerimiz başarılı oldukça Avrasya'nın ambalaj merkezi olma hedefimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Uluslararası arenada rekabet gücü yüksek ürünlerimizin sayısını gençlerimiz sayesinde artıracağız.” dedi.

Türkiye'de ambalaj sanayinin gelişimi için önemli projelere imza atan sektörün lider derneği Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Reed TÜYAP işbirliğiyle bu yıl 13'üncüsünü gerçekleştirdiği Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nın kazananları ödüllerine 25 Ekim'de 23. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı'nın açılış günü düzenlenen özel bir törenle kavuştu.

Hem para ödülü hem burs kazandılar

Türkiye genelinde 10 üniversitenin grafik, grafik tasarım, endüstri ürünleri tasarımı ve endüstriyel tasarım bölümlerinden 18 finalistin yer aldığı yarışmada Anadolu Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi'nden öğrenciler ödüllere layık görüldü.

13. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nın birincisi 5 bin TL, ikincisi 3 bin TL, üçüncüsü ise 2 bin TL para ödülünün sahibi olurken mansiyon alan üç öğrenci ise 1.000 TL ile ödüllendirildi. Ayrıca dereceye giren tüm öğrenciler öğrenim hayatları boyunca "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" almaya da hak kazandı. Kazanan projeler fuar boyunca fuar alanında sergilenecek.

Hayaller ödül getirdi

ASD Başkanı Zeki Sarıbekir, "13. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda dereceye giren tüm öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Gençler bizim her şeyimiz. Onlar bizim geleceğimiz. Öğrencilerimiz hayallerini ortaya koydular ve kazandılar. Geleceğin yıldızlarını ortaya çıkaran ambalaj tasarımı öğrenci yarışmamız, sadece öğrenciler için değil sektörümüz ve ülkemiz adına da büyük önem taşıyor. Öğrencilerimiz başarılı oldukça Avrasya'nın ambalaj merkezi olma hedefimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Uluslararası arenada rekabet gücü yüksek ürünlerimizin sayısını gençlerimiz sayesinde artıracağız. Ambalaj tasarımının en az içinde bulundurduğu ürün kadar önemli olduğunu ve ürüne değer kattığını bu yarışma vesilesiyle bir kez daha vurgulamak istiyorum. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz isterlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar Student ve APF-Asya Ambalaj Federasyonu tarafından gerçekleştirilen AsiaStar yarışmalarına da katılabilecek. Öğrencilerimizin tüm kulvarlarda Türkiye'yi başarıyla temsil edeceğine güvenim tam” dedi.

Ambalaj Tasarımının Yıldızları

Derece PROJE ADI AD SOYAD OKUL
1 Bzz Muhammed Saner Öztürkler Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü
2 Dip & Eat Box Semih Arslan İstanbul Teknik Üniveristesi Endüstri Ürünleri Tasarımı
3 Freshy Muhammed Saner Öztürkler Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü
M Cup Cake Yusuf Akkaş Gazi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
M Tukaş Süz Geç Turşu Kavonozu Tasarımı Zeynep Karadeniz Gazi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
M Upside Down Muhammed Saner Öztürkler Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü
S Atatürk Orman Çifliği Hüpbara Süt Şişesi Tasarımı Zeynep Karadeniz Gazi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
S Chai Paşabahçe Çay Bardağı Ambalajı Doğa Bircan Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı
S Darkey Enes Cinfer İstanbul Medipol Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı
S Efes Malt Bira 25clx4 Ambalaj Tasarımı Ceren Tiryaki Başkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü
S Kızma Birader Tatil Konseptli Ambalaj Tasarımı Ceren Tiryaki Başkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü
S Mico & Milk Cookies Asude Nur Sancaktutan İstanbul Medipol Üniversitesi Endüstri Üürnleri Tasarımı
S Modbox Fonksiyonel Ayakkabı Kutusu Asude Nur Sancaktutan İstanbul Medipol Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı
S Pickle Me Turşu Kavonozu Ambalaj Tasarımı Tansel Ünal Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarımı Tezli Yüksek Lisans
S Süt Ambalajı Sevda Ateş Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarımı Tezli Yüksek Lisans
S Tek Porsiyonluk Mama Ambalajı Aynur Binicioğlu Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı
Vildan Topak Erciyes Üniveristesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği
S Tek Kullanımlık Listerine Kapsülleri Efecan Çelik Başkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü
S Terende Sude Edebali /Batu Sözen Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı

Diğer Haberler