Sarten "Teknisyen Gençler" Yetiştirecek

Sarten Ambalaj'ın, sosyal sorumluluk projesi kapsamında destek verdiği Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yer alan Matbaa Teknoloji Alanı, öğrencilerin hizmetine açıldı. Sarten, proje kapsamında dünyada en önemli meslekler arasında gösterilen matbaa teknisyenliği için gençlerin gelişimine katkıda bulunacak.

Matbaa teknoloji alanının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sarten Ambalaj CEO'su Zeki Sarıbekir, matbaacılığın, çağımızın önder mesleklerinin en başında geldiğini belirterek, "Matbaa teknisyenleri bütün dünyada aranan seçilmiş bireylerdir. Bu önemli meslek mensupları, yüksek gelir getiren bir işin sahibi olmakla beraber, kişiye çevresinde haklı bir gurur ve farkındalık yaratır" dedi.

Matbaa atölyesinin Sarten'in mensup olduğu matbaa deneyimi ve yüksek teknoloji birikimi ile destekleneceğine vurgu yapan Sarıbekir, çocukların, meslektaşları arasında en mükemmel seviyede mezun olmaları için üstün gayret gösterileceğini kaydetti. Kompasan firmasının matbaa bölümüne iskemlelerini, Toyoink firmasının matbaa ön hazırlık makinelerini, Huber firmasının iki renkli ryobi matbaa makinesini vererek katkıda bulunduklarına vurgu yapan Sarıbekir, sektörün birleştirici yönüne de dikkat çekti. Sarıbekir, bu önemli sosyal sorumluluk projesine destek veren herkese teşekkür etti.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler