Siegwerk ve Henkel, İran'da Gıda Güvenliği Gününe Ev Sahipliği Yaptı

Siegwerk Türkiye, 21 Nisan tarihinde, Tahran'da İran Henkel iş birliği ile gerçekleşen Gıda Güvenliği Günü'nü organize etti. Etkinliğe, müşteriler (Fleksibıl Paketleme, Dar Enli Bobin, Düz Baskı, Kağıt ve Karton ve Tütün), birlikler, devlet kurumları ve üniversiteler de dahil olmak üzere yaklaşık 200 misafir katıldı.

Etkinlikte, Siegwerk, gruptan üç uzman tarafından temsil edildi. Global SGÇ ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Jörg-Peter Langhammer "Gıda Ambalajı Güvenliği: Siegwerk olarak bu konu hakkında ne düşünüyoruz” konulu bir konuşma yaptı. Teknik Pazarlama Müdürü Marc Lavor "UV'de güvenli gıda ambalajı baskısı” konulu bir sunum gerçekleştirirken, Gıda Güvenliği ve Yönetmelikler Müdürü Sarah Theisen ise, "Fleksibıl Paketlemede baskı mürekkebi bileşenlerinin dağılımı” konusunda bilgiler paylaştı.

Siegwerk adına sunum yapanların yanı sıra, Henkel, Nestle ve Kalleg Dairy etkinlik kapsamında gıda güvenliğine dair sunumlar yaptı. İzleyenlerin tüm konuşmacıların sunumlarına olan ilgisi sorulan birçok farklı soru ile kanıtlanmış oldu. Siegwerk Türkiye Fleksibıl Ambalaj İhracat Müdürü Tuna Ünal "bu etkinlik Siegwerk'e İran'daki rekabet ortamında farklılık ortaya koyması için bir fırsat verdi. Ayrıca, İran pazarı ambalajın Gıda Güvenliği üzerindeki etkisi konusunda daha bilinçli hale geliyor. Gelecek yıllarda bu etkinliğin sonuçlarını kesinlikle göreceğiz” dedi.

Diğer Haberler