Oluklu Mukavva Kağıdından İnşa Edilen İlk Kaykay Platformu

Oluklu Mukavva Kağıdından İnşa Edilen İlk Kaykay Platformu
22 Şubat 2024 15:31

Mondi, günlük hayatımızda kullandığımız oluklu mukavva kağıdı malzemesinin değerini ortaya koymak için başlattığı yeni bir girişimi açıkladı. Olimpik kaykaycı Julia Brückler ile iş birliği yapan Mondi, inovasyon, sürdürülebilirlik ve sporu bir araya getirerek kağıt yapımıyla ilgili tüketicileri bilgilendirmeyi amaçladı.  

Mondi, oluklu mukavva ambalajlarda kullanılan bir malzeme olan oluklu mukavva kağıdından yapılmış ilk kaykay platformunu inşa etti ve oluklu mukavva kağıdının günlük kullanımımızda güvenebileceğimiz ideal bir malzeme olduğunu göstermeyi hedefledi.

İlk kez 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda yarışan olimpik kaykaycı Julia Brückler, heyecanını şöyle paylaştı: "Bu çok eşsiz bir deneyimdi! Günlük hayatımızda kullandığımız kağıt ürünlerini genellikle hafife aldığımızı, bu ürünlerin nereden geldiklerini veya nasıl yapıldıklarını düşünmediğimizi fark etmemi sağladı. Bu projede kağıt ambalajla ilgili ayrıntıları görmek ve malzemenin ne kadar dayanıklı ve güçlü olabileceğini keşfetmek benim için çok şaşırtıcıydı!"

Mondi Corrugated Packaging CEO'su Markus Gärtner konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bu girişimle, oluklu mukavva kağıdı kalitelerimizin değerini yeni bir bakış açısıyla görmeleri için insanlara ilham verici bir olanak sunmayı hedefliyoruz. Olimpiyat sporcusu Julia Brückler ile iş birliği yapmak harika bir deneyimdi. Yeni zorluklara meydan okumanın keyfini çıkardığımız bu girişim yenilik ve mükemmellik konusundaki kararlılığımızı somutlaştırıyor! Sürdürülebilir ambalaj çözümlerine ilgi duyuyor veya potansiyel dolu bir kariyer arıyorsanız bizimle iletişime geçin."

Julia'nın Mondi'nin oluklu mukavva kağıdından kaykay platformunda gerçekleştirdiği performansını bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Diğer Haberler