Asya Ambalaj Federasyonu'nun Kuruluşunun 50. Yıldönümü Tokyo'da Kutlandı

Asya Ambalaj Federasyonu 2018 yılı toplantıları, AsiaStar Ambalaj Yarışması Jüri Toplantısı ve Ödül Töreni Japonya Ambalaj Enstitüsü katkılarıyla Tokyo'da gerçekleştirildi. Bu yıl kuruluşunun 50. yılını da Japonya'da yani kurulduğu ülkede kutlayan APF üyeleri Tokyo Pack 2018 fuarında buluşma fırsatı buldular.

Ambalaj Sanayicileri Derneğinin (ASD) Birinci Başkan Yardımcısı olduğu Asya Ambalaj Federasyonu (APF) 43. Genel Kurulu, 68. Yönetim Kurulu, AsiaStar Ambalaj Yarışması Jüri Toplantısı ve Ödül Töreni Japonya Ambalaj Enstitüsü katkılarıyla 1 - 3 Ekim 2018 tarihlerinde Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleştirildi. Bu yıl kuruluşunun 50.yılını da Japonya'da yani kurulduğu ülkede kutlayan APF üyeleri ile dünyanın en büyük kıtası Asya'daki Ambalaj Sektörü temsilcileri Tokyo Pack 2018 fuarında buluşma fırsatı buldular.

Genel Kurul için yılda bir defa bir araya gelen Bangladeş, Endonezya, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Türkiye temsilcileri APF'nin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunarak, kıtadaki ambalaj sektörünün geliştirilmesine yönelik işbirlikleri hakkında kararlar aldılar.

Japonya Ambalaj Enstitüsü ev sahipliğinde organize edilen AsiaStar 2018 Ödül Töreni ile eş zamanlı olarak Tokyo Pack 2018 fuarı açılış resepsiyonu da gerçekleştirildi.

Asya Ambalaj Federasyonu Genel Kurulu 2018 Ekim ayında Japonya'da toplandı.

2018 yılında Bangladeş, Endonezya, Hindistan, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Türkiye'nin katıldığı AsiaStar 2018 ambalaj tasarım yarışmasına toplam 164 başvuru yapıldı. Türkiye'den 13'ü ürün, 13'ü öğrenci projesi olmak üzere 26 başvurunun yapıldığı yarışmada Türk şirketleri, Tüketici Ürünleri kategorisinde 3, Taşımacılık kategorisinde 1 ve Eko-Ambalaj kategorisinde 1 olmak üzere toplam 5 AsiaStar'ın sahibi oldu. 14. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda dereceye giren genç tasarımcılar ise yarışmanın Öğrenci Kategorisi'nde 6 ödül kazandı. Böylece Türkiye AsiaStar 2018'den 11 ödülle dönmüş oldu.

Kazanan ürün ve projelerin ödüllerini ülkemiz adına ASD Genel Sekreteri Sn. Aslıhan Arıkan APF Başkanı Sn. Rohan Victoria'dan teslim aldı.

APF'nin Kuruluşunun 50.Yılı Tokyo Pack Fuarında Kutlandı

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) bundan 50 yıl önce Tokyo'da kurulmuştu. Bu bağlamda Federasyonun kuruluşunun 50. Yıldönümü, Japonya Ambalaj Enstitüsü ev sahipliğinde, Ekim ayında düzenlenen Tokyo Pack 2018 fuarı ile eşzamanlı olarak Tokyo'da kutlanmış oldu. Bu yıl 2 - 5 Ekim tarihlerinde düzenlenen Tokyo Pack fuarının 62 binin üzerinde ziyaretçisi olduğu bildirilmektedir.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler