Süper Film Ambalaj 2020 - 2021 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

Süper Film Ambalaj 2020 - 2021 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı
17 Mayıs 2022 14:38

Esnek ambalaj film üreticisi, SANKO Holding Grup Şirketlerinden Süper Film Ambalaj, 2020 – 2021 yıllarına ait “Sürdürülebilirlik Raporu”nu yayınladı.

Raporda; Süper Film Ambalaj'ın sürdürülebilir büyüme ilkeleri odağında yer alan kurumsal karbon ayak izinin düşürülmesi, enerji ve kaynakların sorumlu kullanımı, üretim süreçleri ve ürün portföyünde sürdürülebilirlik konularındaki detaylı performans ve hedefleri yer alıyor.

Süper Film Ambalaj, sürdürülebilir enerji politikaları doğrultusunda enerji kaynaklarının sorumlu kullanımını sağlayarak tüm üretim hatlarında enerji verimliliği konusunda örnek çalışmalar ortaya koyma hedefiyle çalışıyor. Firma kurduğu güneş enerjisi santrali ile enerji ihtiyacını yenilenebilir kaynaklarla karşılarken, fabrikalarının genelinde enerji yoğunluğunu ve su tüketimini azaltıcı projeler geliştirerek enerji ve su tasarrufu sağlamayı amaçlıyor. Ham madde ve solvent geri kazanım üniteleri ile kaynağında geri dönüşüm sağlayarak karbon ayak izini azaltırken, Avrupa Birliği'nin 2030 hedeflerine paralel olarak mono malzeme ambalaj çözümleri geliştiriyor ve geri dönüşümü mümkün ambalaj yapılarını çözüm olmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Süper Film Ambalaj'ın yayınladığı ilk Sürdürülebilirlik Raporu'nun Türkçe ve İngilizce versiyonuna Süper Film Ambalajın web sitesinden / www.superfilm.com erişim sağlanabilir.

Diğer Haberler