Tosyalı Toyo Teneke Üretim Kapasitesini İki Katına Çıkarıyor

Tosyalı Toyo Teneke Üretim Kapasitesini İki Katına Çıkarıyor
19 Ekim 2022 09:42

Türkiye'nin global çelik üreticisi Tosyalı Holding ile Japonya'nın yüksek teknolojili çelik üreticisi Toyo Kohan'ın ortak girişimi olan Tosyalı Toyo yaptığı yeni yatırımlarla birlikte büyümesini sürdürüyor.

Tosyalı Toyo, 325 bin tonluk teneke üretim kapasitesini iki katına çıkararak 650 bin ton seviyesine ulaşmak için yatırımlara başladı. Şirketin bu kapsamda, yeni Tin Free Steel (kalaysız teneke) üretimi de dahil olmak üzere bir dizi yatırımı olacak.

200 Milyon Dolarlık Yatırım

Yaklaşık 200 milyon dolar tutarındaki ilave kapasite artışının 2023 sonu itibarıyla devreye alınması planlanıyor.

Tosyalı Toyo'nın yüksek teknoloji ile üretilen ambalaj çeliği kapasitesini artırmaya yönelik bu yatırımı, yaşanan pandemi ile birlikte Türkiye'de ve dünyada sağlıklı, pratik ve hijyenik olan ambalajlı gıdaya yönelik artan talebe istinaden şirketin müşterilerinin taleplerini karşılayabilmesi açısından büyük bir önem taşıyor.

 Osmaniye'de 900'e yakın çalışanıyla, 250 bin m² alanda kurulu alanda faaliyet gösteren, 1 milyon ton haddeleme kapasitesi ile 2017 yılı Mayıs ayı itibarıyla ticari üretimine başlayan Tosyalı Toyo, teneke, galvanizli sac, boyalı sac, soğuk haddelenmiş sac ve asitli-yağlı rulo üretimi gerçekleştiriyor.

Diğer Haberler