Park Cam 3. Fırın için İmza Attı

Park Cam 3. Fırın için İmza Attı
04 Mart 2022 10:57

CiNER Glass, Boyüzük'te bulunan Park Cam tesisinde inşası başlanan 3. Fırın için 80 milyon Avro değerinde yeni bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Toplamda 130 milyon Avro'ya mal olacak olan yeni fırının, tesisin cam şişe üretim kapasitesini yıllık bir milyar adet artırması bekleniyor.

Önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi planlanan yeni fırının 100 kişilik ek istihdam yaratması bekleniyor. 4 adet 8+8 Tandem üretim hattına sahip yeni fırın günlük 500 ton üretim kapasitesine sahip olacak. Aynı zamanda, Ankara Kazan'da yine cam ambalaj üretim tesisi yatırımına hazırlanan Ciner Glass'ın bu son yatırımı, günlük üretim kapasitesini 2.500 tona yükseltme vizyonundaki kararlılığının bir kanıtı olarak kabul ediliyor.

Ciner Glass Yönetim Kurulu Başkanı Didem Ciner yaptığı açıklamada; “Bu anlaşma, Park Cam'ın üretim kapasitesini yıllık 3 milyar şişenin üzerine taşımaya yönelik atılmış büyük bir adımdır ve şirketimizin gelecekte yapacağı işler için de önemli bir işarettir. Galler ve Belçika'da yeni fabrikalar kurmaya hazırlanırken yapılan bu duyuru, Avrupa bölgesinde varlığımızın ve yüksek kaliteli cam şişeler üretme planlarımızın önemli bir adımı olacaktır. Ayrıca, Türkiye pazarındaki büyüme hedeflerimiz dünyanın lider cam ambalaj üreticilerinden birisi olma yolundaki azim ve kararlılığımızın bir göstergesidir” dedi.

Kaynak: Park Cam

Diğer Haberler