Ambalaj ve Çevre Kitapçığımızın Dağıtımına Devam Ediyoruz
Ambalaj sektöründe sürdürülebilir gelişme, döngüsel ekonomiye katkı ve sıfır atık yaklaşımının devamı için ambalajın geri dönüşümü çok önemlidir. Ambalaj sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel boyutları nedeniyle "Sürdürülebilir Toplum” kavramının yapı taşlarından birisidir. Ambalajsız bir dünya düşünülemez. Sektörümüz sürdürülebilirlik hedefiyle gelişirken, yeni neslin bizler için bir fırsat olduğunu hep hatırlamalıyız.  
Ambalajlardan Çağrı: “Biz Gıdaları Koruruz. Sen de Çevreyi Koru” - Basın Bülteni
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD), "Ambalajlı Gıdaları Tercih Et” mottosuyla iki yıl önce hayata geçirdiği kampanyasına geri dönüşümün önemine dikkat çeken mesajlarla devam ediyor. Kampanya ile ambalajlı gıdaların kullanımı ve ambalajların geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.
Ambalajın Genç Tasarımcıları WorldStar'da Bronz Ödül Kazandı - Basın Bülteni
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından her yıl düzenlenen 15. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda dereceye giren 18 öğrenci projesi Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından her yıl düzenlenen WorldStar Student'da yarıştı. Türkiye'den bir öğrenci projesi bronz ödül almaya hak kazandı.