Ambalaj Ay Yıldızları 2020'nin Finalistleri Açıklandı!
22 Eylül 2020 16:50
"2020 Yılına Damgasını Vuran Ambalajlar Belirlendi”
Ambalaj Ay Yıldızları 2020'nin Finalistleri Açıklandı!
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nın kazananları belli oldu. Başvuru yapan 278 ambalajın, 13 farklı kategoride değerlendirildiği yarışmada 134 ambalaj ödüle layık görüldü. Dereceye giren tüm katılımcıların WorldStar ve AsiaStar yarışmalarına da katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Covid-19 salgınının sona ermesinin ardından, İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek özel bir törende verilecektir.
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' sonuçlandı. Ambalaj üreticileri, marka sahipleri ve tasarımcıların piyasadaki ambalajlarıyla katıldıkları ve bu yıl dördüncü kez yurt dışından başvuruların da kabul edildiği yarışma büyük ilgi gördü. Yarışma, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) ve APF-Asian Packaging Federation (Asya Ambalaj Federasyonu) tarafından akredite edildiği için; uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahip ülkemizdeki tek ambalaj yarışmasıdır.
ASD'de bir araya gelen Seçici Kurul Üyeleri, bütün ambalajları inceledikten sonra 11 kriter doğrultusunda başvuruları değerlendirdi. Üretim kalitesinden çevreye duyarlılığına, tasarımdan özgünlüğüne kadar kriterler ışığında toplam 134 ambalaj finale kaldı. İki yılda bir düzenlenen Yarışmaya bu yıl da en fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinden oldu. Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda dereceye giren katılımcıların ödülleri, Covid-19 salgınının sona ermesinin ardından, İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek özel bir törende verilecektir. Gecede, finale kalan 134 ambalaj arasından Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik ödülü alanlar ilan edilecek. 'Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet 'Altın Ambalaj Ödülü' verilecek.
Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışmamıza gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür eder, kazananları tebrik ederiz.
Saygılarımızla,
Ambalaj Sanayicileri Derneği
Diğer Haberler
Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda 14 finalist belli oldu
Bu yıl 20'ncisi düzenlenen Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024 için seçici kurul değerlendirme toplantılarını yaparak, finalistleri belirledi. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı katkısıyla, RX TÜYAP iş birliğinde düzenlenen yarışmada 105 proje değerlendirilirken, 14 proje finale kalmaya hak kazandı. Yarışmanın ödül töreni, ASD ve RX TÜYAP'ın iş birliğiyle 23-26 Ekim 2024 tarihleri arasında düzenlenecek 29. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı'nda gerçekleştirilecek.
Haberin Devamı
Devler liginde ASD üyesi 17 firma yer aldı
2023 yılında 17'si Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) üyesi olmak üzere toplam 25 ambalaj sektörü firması, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer aldı. 25 firmanın üretimden satışları yüzde 19,38 artarak 138 milyar 705 milyon TL'den 165 milyar 585 milyon TL'ye çıktı. Türkiye ambalaj sektörünün katma değeri yüksek, kaliteli ürünleriyle dünyada söz sahibi konumda olduğunu kaydeden ASD Başkanı Zeki Sarıbekir, “Türkiye'nin dev sanayi kuruluşları arasında sektörümüzden 25 firmanın yer alması çok kıymetli. Sektör olarak ülkemiz için katma değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.
Haberin Devamı