Ambalaj Ay Yıldızları 2020'nin Finalistleri Açıklandı!

Ambalaj Ay Yıldızları 2020'nin Finalistleri Açıklandı!
22 Eylül 2020 16:50
"2020 Yılına Damgasını Vuran Ambalajlar Belirlendi”
Ambalaj Ay Yıldızları 2020'nin Finalistleri Açıklandı!
 
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nın kazananları belli oldu. Başvuru yapan 278 ambalajın, 13 farklı kategoride değerlendirildiği yarışmada 134 ambalaj ödüle layık görüldü. Dereceye giren tüm katılımcıların WorldStar ve AsiaStar yarışmalarına da katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Covid-19 salgınının sona ermesinin ardından, İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek özel bir törende verilecektir.
 
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' sonuçlandı. Ambalaj üreticileri, marka sahipleri ve tasarımcıların piyasadaki ambalajlarıyla katıldıkları ve bu yıl dördüncü kez yurt dışından başvuruların da kabul edildiği yarışma büyük ilgi gördü. Yarışma, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) ve APF-Asian Packaging Federation (Asya Ambalaj Federasyonu) tarafından akredite edildiği için; uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahip ülkemizdeki tek ambalaj yarışmasıdır. 
 
ASD'de bir araya gelen Seçici Kurul Üyeleri, bütün ambalajları inceledikten sonra 11 kriter doğrultusunda başvuruları değerlendirdi. Üretim kalitesinden çevreye duyarlılığına, tasarımdan özgünlüğüne kadar kriterler ışığında toplam 134 ambalaj finale kaldı. İki yılda bir düzenlenen Yarışmaya bu yıl da en fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinden oldu. Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda dereceye giren katılımcıların ödülleri, Covid-19 salgınının sona ermesinin ardından, İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek özel bir törende verilecektir. Gecede, finale kalan 134 ambalaj arasından Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik ödülü alanlar ilan edilecek. 'Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet 'Altın Ambalaj Ödülü' verilecek.
 

Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda finale kalan ürünlerin listesine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışmamıza gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür eder, kazananları tebrik ederiz.

 
Saygılarımızla,
 
Ambalaj Sanayicileri Derneği

Diğer Haberler