Genel Amaçlı Metal Ambalaj Kutularının Yararlarını Öne Çıkaran 10 Özelliği

Genel Amaçlı Metal Ambalaj Kutularının Yararlarını Öne Çıkaran 10 Özelliği
18 Şubat 2022 10:43

Metal Packaging Europe, “Genel Amaçlı Metal Ambalaj Kutularının Yararlarını Öne Çıkaran 10 Özelliği” başlığıyla bir çalışma yayınladı. Merkezi Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan oluşum, metal ambalajın olumlu özelliklerini ve imajını proaktif olarak konumlandırmak ve desteklemek için çalışıyor. Paydaşların metal ambalajların döngüsel ekonomiye nasıl katkıda bulunduğunu anlamaları için sektörün görüşlerini dile getiriyor.

Metal Packaging Europe, güvenli, sürdürülebilir ve çok yönlü bir ambalaj söz konusu olduğunda Genel Amaçlı Metal Ambalaj Kutuların ön sırada yer aldığını; Boya, madeni yağ ve diğer kimyasal ürünler ile bitkisel yağlar, peynir, zeytin gibi gıda ürünlerinin de ambalajlanmasında ideal çözümü metal ambalajların sunduğunu ifade ediyor. “Sonsuz olarak geri dönüştürülebilir bir malzemeden yapılmış olan genel ürün kutusu, kolayca sıralanabilir, verimli bir şekilde geri dönüştürülebilir ve kullanım ömrü sonunda yüksek bir ekonomik değere sahiptir, bu da onu "gerçek döngüsellik" için çok uygun, sürdürülebilir bir ambalaj seçeneği için iyi örnek haline getirir” açıklaması yapıyor.

Sektörel derneklerimizden Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD) de, Genel Amaçlı Metal Ambalaj Kutularının Yararlarını Öne Çıkaran 10 Özelliği başlıklı Metal Packaging Europe'ın hazırladığı görsel çalışmayı, kendilerinden izin alarak yeniden düzenledi. MASD ilgili görselin, metal ambalaj sektöründe faaliyet gösteren firma çalışanlarının, müşterilerinin, tedarikçilerinin ve tüm paydaşların bilgilendirmek amacıyla kullanabilmeniz için Türkçeleştirdi. Metal Ambalajın sağlık ve çevre konusunda toplumda doğru algılanmasına katkı sunacağını düşünülen görsel çalışma daha geniş bir kitleye ulaştırılması için başta sektörel yayınlar olmak üzere uygun ortamlarda paylaşıldı.

Genel Amaçlı Metal Ambalaj Kutularının Yararlarını Öne Çıkaran 10 Özelliği

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler