Fitpak'tan ‘High Barrier' Esnek Ambalaj İçin 300 Milyon TL'lik Yatırım

Fitpak'tan ‘High Barrier' Esnek Ambalaj İçin 300 Milyon TL'lik Yatırım
21 Eylül 2021 16:49

Fitpak Ambalaj, Manisa OSB'den sonra ikinci tesisini Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde kuruyor. Temel atma töreni 9 Eylül 2021 tarihinde yapılan yeni tesis için 300 milyon TL yatırım yapacaklarını belirten Fitbak Ambalaj ve Kimya San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Türek, tesisin 2022 yılının son çeyreğinde açılmasını planladıklarını açıkladı.

20 bin metrekarelik alan üzerinde, yaklaşık 17 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunacak olan tesis ile ilgili tören öncesinde değerlendirmelerde bulunan Türek, “Fitpak'ın yolculuğu 9 yıl önce Manisa OSB'de başladı. Gıda sektörü ve endüstriyel ürünler için ambalaj üretiminin yapıldığı 10 bin metrekarelik çevre dostu bir tesis kurduk. Halihazırda 150 personelimizle, ilk günümüzden bu yana, dünya ölçeğinde bir vizyon ile, ileri teknolojiyi kullanarak 'high barrier' özellikli ambalajlar üretiyoruz. Yeni tesisimizle birlikte, üretim kapasitemizi 3 katına çıkararak, inovatif ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Üretim Kapasitesini Üçe Katlayacak

Fitpak Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Türek, temel atma töreninde yaptığı konuşmada ise  ürünlerinin ihracat konusunda stratejik bir önemi olduğunu vurguladı. Türek, “İlk günümüzden bu yana, ürüne uygun ambalajlar üretiyoruz. Ürünlerimiz, gıdalara koruyucu katkı malzemesi konulmasına gerek kalmadan, raf ömrünü uzatması, bozulma kaynaklı israf ve firenin önüne geçmesi, böylece hem toplum sağlığının temini hem de ülkemizde üretilen ürünlerin uzak mesafelere ihracatını kolaylaştırması nedeniyle stratejik önem taşıyor.” İleri teknoloji ürünleriyle ambalaj sektörüne yön vererek hız kesmeden büyümeye devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Türek, “Tesisimizin  ülkemize ve dünyaya hayırlı olmasını diliyorum. Yeni tesisimizle birlikte, üretim kapasitemizi 3 katına çıkararak, inovatif ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Diğer Haberler