ASD'den Salgın ile Mücadeleye Yönelik Yardımlar

ASD'den Salgın ile Mücadeleye Yönelik Yardımlar
17 Ağustos 2020 08:28

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Çin'de ortaya çıkan ve hızla yayılarak tüm Dünya'yı olumsuz şekilde etkileyen Corona Virüs Salgını (Covid-19) karşısında birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de tedavisine yönelik bazı ihtiyaçlar doğmuştur.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) bu bilinç ve sorumlulukla, salgına yakalanan vatandaşlarımızın tedavisinde kullanılmak üzere İstanbul İl Sağlık Müdürlüğümüzün bilgisi dahilinde; 1'er adet Draeger marka Alman menşeili Savina model Solunum Cihazını (Ventilatör), satın alarak Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ile Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürlüğüne bağışladı. Cihazlardan bir tanesi 6 Nisan Pazartesi, diğeri ise 8 Nisan Çarşamba günü teslim edildi ve kurulumu gerçekleştirildi. ASD ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyasına” 50.000 TL maddi destekte de bulunuldu.

'ASD Sağlıklı Günler Paketleri'

ASD Sağlıklı Günler Paketleri' Dünyanın ve Türkiye'nin dengesini alt üst eden pandemi sürecinde ambalajın önemi tekrar gündeme geldi. Gıda, ilaç ve temizlik ürünleri sektörleri başta olmak üzere tüm sektörler için ambalaj tedariğinin aksamadan devam edebilmesi için ambalaj sektörü aksatmadan çalışmasına devam etti. Salgın nedeniyle, virüsten korunmak için en başta kişisel hijyenimize çok dikkat etmemiz gerektiğinin önemi Sağlık Bakanlığımız ve bilim insanları tarafından sıkça dile getiriliyor. Sağlığımız her şeyden değerlidir. Ambalaj Sanayicileri Derneği, temini zor günlerde, üyeleri için 100'er adet 3 katlı nonwoven medikal Maske ve Eldiven ile yarım litre El Antiseptiğinden oluşan 'ASD Sağlıklı Günler Paketleri' hazırladı ve adreslerine ulaştırdı.

Diğer Haberler