ASD Ambalaj Akademisi 2020 Yılı Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı

ASD Ambalaj Akademisi 2020 Yılı Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı
07 Ocak 2021 17:03

Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin ASD Ambalaj Akademisi markasıyla düzenlediği 2020 yılı eğitim programı, Kasım ve Aralık ayında online olarak gerçekleştirdiği dört eğitim ile tamamlandı.

ASD Ambalaj Akademisi'nde “Yalın 6 Sigma Farkındalık Eğitimi” 18 Kasım 2020 Çarşamba günü Grupas Gelişim'den Eğitimci Oğuz Ballı tarafından verildi. Eğitime 19 kişi katıldı. Kalitesizlik maliyetlerini azaltma ve verimlilik arttırma odaklı proje çalışmalarında avantaj sağlayabilecek teknik yaklaşımlarıyla Yalın Altı Sigma disiplini 3 saat süren eğitimde katılımcılarla birlikte güncel örneklerle ele alındı.

“BRCGS Küresel Standart Ambalaj Materyalleri Versiyon 6 (Global Standard Packaging Materials V6) Revizyon Eğitimi” 9 Aralık 2020 Çarşamba günü Intertek Test Hizmetleri A.Ş.'den Eğitimci Nusret Kerem ERSİN tarafından verildi. Eğitime 23 kişi katıldı. Eğitimde, BRCGS PM V6'ya geçiş süreci ile birlikte standardın geçmişi ve faydaları, temel gereklilikler ve niyet beyanları da dahil olmak üzere gerekliliklerinin anlaşılması, belgelendirme ve sürdürülebilirlik için standardının özümsenmesine yardımcı olmak, BRCGS denetim metodolojisini anlayarak yeni eklenen bölümler ve maddelerle birlikte denetim ve denetim ile ilgili süreci takip edebilmeye yönelik gerekli olabilecek tüm bilgi ve becerilerin sektöre yönelik uygulamalarla birlikte verilmesi amaçlandı.

“Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzeme Üreten İşyerleri için Hijyen Esasları ve İyi Uygulama Eğitimi”, 16 Aralık 2020 Çarşamba günü Kalite Sistem Grubu / Merieux NutriSciences'tan Eğitimci Halil Temel tarafından verildi. Eğitime 28 kişi katıldı. Eğitimde; Gıda hijyeninin önemi, Yönetimin Sorumlulukları, Tehlike analizi ve risk değerlendirmesi, Temel hijyen kuralları, Üretim Kuralları, Bulaşanların Önlenmesi ve Personel Gereklilikleri konu başlıkları güncel örneklerle, interaktif olarak ele alındı.

ASD Ambalaj Akademisi 2020 yılı eğitimlerini 23 Aralık 2020 Çarşamba günü yine online olarak gerçekleştirdiği “Flekso Baskı Teknikleri Eğitimi” ile tamamladı. ASD Eğitmeni Mustafa Kemal Bağdatlı tarafından verilen eğitime 20 öğrenci katıldı. Eğitiminde; Anilox, Fotopolimer Klişe, Dr. Blade, Nokta Kazancı, Gray Balance ve Delta E konuları güncel örneklerle ele alındı, öğrencilerin konulara ilişkin soruları eğitimcimiz tarafından yanıtlandı.

ASD Ambalaj Akademisi sektörel eğitim ihtiyaçlarını tek çatı altında topluyor. Derneğimiz kuruluş amacına uygun, Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren birçok şirketin ihtiyacını karşılayacak teknik eğitimlerin verilmesine 2021 yılında da devam edilecek.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler