APF 2020 Genel Kurulu & AsiaStar Jüri Toplantıları Online Yapıldı

APF 2020 Genel Kurulu & AsiaStar Jüri Toplantıları Online Yapıldı
07 Ocak 2021 17:00

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından her yıl düzenlenen AsiaStar 2020 Ambalaj Yarışması Jüri Toplantısı ve 2020 yılı APF Olağan Genel Kurul Toplantısı, 16 – 17 Aralık tarihlerinde online gerçekleştirildi. APF Genel Kurulunda 13 Asya ülkesi temsil edildi.

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) 45. Olağan Genel Kurulu, 70. Yönetim Kurulu, AsiaStar 2020 Ambalaj Yarışması Jüri Toplantıları 16-17 Aralık tarihlerinde online gerçekleştirildi.

APF Genel Kurulunda Bangladeş, Çin, Endonezya, Filipinler, Hindistan, İran, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tayland ve Türkiye olmak üzere 13 Asya ülkesi temsil edildi. Genel Kurul için bir araya gelen temsilciler APF'nin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunarak, Covid-19 pandemisinin ardından kıtadaki ambalaj sektörünün geliştirilmesine yönelik iş birlikleri hakkında kararlar aldılar.

Bu yılki toplantıya Başkanlık eden 2020 - 2021 dönemi APF Başkanı ve Ambalaj Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Aslıhan Arıkan genel kurulda yaptığı açıklamada 2020 yılında pandemiye rağmen APF üyelerinin yedi kez online toplantı için bir araya geldiği için APF için gönüllü olarak çalışan ve zaman ayıran tüm katılımcılara teşekkür etti. Ambalaj sanayisinin hiç olmadığı kadar dinamik bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Arıkan; gıda, içecek, sağlık ve temizlik ürünleri için ambalajın önemini belirtti. Çevresel nedenlerden dolayı olumsuz yorumlara karşı ambalajın geri dönüşümünün desteklenmesine ve gıda israfının önlenmesinde ambalajın önemini vurgulayan çalışmalara devam edilmesi gerektiğini de belirtti. Yeni dönemde Endüstri 4.0, otomasyon, e-ticaret & online alışverişin ön planda olacağını; çalışanların sağlığını düşünerek ve gerekli tüm hijyen önlemlerini alarak ambalaj üretimine devam etmek zorunluğunu da hatırlattı.

Bangladeş, Çin, Endonezya, Hindistan, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Türkiye'nin katıldığı AsiaStar 2020 ambalaj yarışmasına bu yıl rekor katılımla toplam 173 başvuru yapıldı. Yarışma sonuçları Ocak ayının ikinci yarısında açıklanacak.

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) 45. Olağan Genel Kurulunda APF Yönetim Kurulu yeniden seçildi.

2021 - 2022 dönemi için;

Başkan: Aslıhan Arıkan, Türkiye, ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği,

1. Başkan Yardımcısı: Mr. Wang Yuezhong, Çin, CPF Çin Ambalaj Federasyonu,

2. Başkan Yardımcısı: Mr. Joseph Ross Jocson, Filipinler, PIP Filipinler Ambalaj Enstitüsü,

3. Başkan Yardımcısı: Ms. Betty Tan, Singapur, PCS Singapur Ambalaj Konseyi,

Genel Sekreter: Ms. Pattra Maneesin, Tayland, TPC Tayland Ambalaj Merkezi,

Sayman: Mr. Sunil Costa, Sri Lanka, Sri Lanka Ambalaj Enstitüsü.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler