Avrasya Ambalaj Fuarı 2 Kasım Çarşamba Günü Kapılarını Açıyor

31 Ekim 2016 16:41

Dünyanın Ambalajı Bu Fuarda

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve REED TÜYAP Fuarcılık işbirliğiyle bu yıl 22'nci kez kapılarını açmaya hazırlanan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 2 - 5 Kasım Çarşamba - Cumartesi tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Bu yıl fuara, 93 ülkeden 1114 firma ve 52 binin üzerinde ziyaretçinin katılımı bekleniyor. Orta Doğu, Kuzey Afrika, Sahra Altı, Orta ve Batı Avrupa, Balkanlar, Rusya ve Kafkasya'dan 5 binin üzerinde nitelikli ziyaretçi, alım heyetleri ve 825 nitelikli üst düzey alıcı, İstanbul'daki fuarda ziyaretçilerle buluşacak.

ASD - REED TÜYAP Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen, sektörün diğer dernekleri Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA)'nın desteğini alan Avrasya Ambalaj Fuarı 2 Kasım Çarşamba günü kapılarını açıyor…

Avrasya Ambalaj Fuarı, binlerce üreticiyi ve tüm dünyadaki yenilikçi ambalaj çözümlerini TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde buluşturuyor. İlk yapıldığı yıldan bu yana yaklaşık 30 kat büyüyen ve geçen yıl verilen siparişlerin değeri 305 milyon doları bulan Avrasya Ambalaj Fuarı'na, 93 ülkeden 1114 firma ve 52 binin üzerinde ziyaretçinin katılımı bekleniyor. Orta Doğu, Kuzey Afrika, Sahra Altı, Orta ve Batı Avrupa, Balkanlar, Rusya ve Kafkasya'dan 5 bin nitelikli ziyaretçi, alım heyetleri ve 825 nitelikli üst düzey alıcı İstanbul'daki fuarda ziyaretçilerle buluşacak.

Fuarda Doğru Müşteriye, Doğrudan Ulaşılacak

Katılımcıları ve ziyaretçileri için, hedef pazarlardan yeni iş fırsatları geliştirmelerine olanak sağlayacak Avrasya Ambalaj Fuarı, küresel rekabetin kritik önem kazandığı bu dönemde ambalaj sektörüne ivme katması bekleniyor. Bu sebeple fuarda bu yıl, "Doğru müşteriye, doğrudan ulaşmak” hedefiyle ciddi bir ön hazırlık süreci gerçekleştirildi. Fuarın satış ve pazarlama ekibi, sektör firmalarının portföyünde olmayan yeni firmalara ulaştı ve fuarda bu yeni firmaların da yer alması planlanıyor.

Avrasya Ambalaj Fuarı kapsamında öne çıkan Ambalaj Baskı Teknolojileri Özel Bölümü printpack , ambalaj baskı sektörünü 2016 yılında da bir araya getirecek. 2015 yılında hem katılımcılarından hem de ziyaretçilerinden çok olumlu geri dönüşler alan printpack özel bölümü bu sene de 8. ve 9. salonlarda gerçekleşecek. 2016 yılında Baskı Teknolojilerinin yanı sıra, Oluklu Mukavva - Kağıt - Karton Ambalaj Üretim firmalarının da yer alacağı printpack, genişleyen kapsamı ile ambalaj baskı sektörünü hedef kitleleri ile buluşturacak. Ayrıca fuarda, Drinktech , İçecek ve Sıvı Gıda Teknolojileri Özel Bölümü yer alacak.

Tasarıma Gençlik Aşısı: Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

ASD ve REED TÜYAP işbirliğinde bu yıl 12.'si düzenlenen Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nın Ödül Töreni de fuar esnasında yapılacak. Türkiye'de tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanına yönelmelerini sağlamak ve uluslararası rekabet gücü yüksek bir sektör oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada ilk üç dereceyi paylaşan şampiyon finalistler, 5bin TL, 3bin TL, 2bin TL para ödülüne hak kazanacak. Mansiyon alan üç öğrenci ise 1000 TL para ödülünün sahibi olacak. İlk üç dereceyi paylaşan tasarımcılar ayrıca "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs kazanacak. 2 - 5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar esnasında yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri de sergilenecek.

2 - 5 Kasım tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul'da düzenlenecek Avrasya Ambalaj Fuarı; 10:00 - 19:00 ( 5 Kasım'da 10:00 - 18:00) saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuar, bu yıl Cumartesi akşamı sona erecek.

Saygılarımızla,
Ambalaj Sanayicileri Derneği

Diğer Haberler