Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Taslağı Son Hali Yayınlanmıştır

10.10.2016

Sektörümüzü çok yakından ilgilendiren "Ambalaj Atıklarının Yönetimi” konusunun çerçevesini çizen Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği değiştiriliyor !

23.03.2016 tarihinde görüşe açılan Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Taslağı son hali T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü web sayfasındaki Mevzuat/Taslaklar bölümünde yayınlanmıştır.

Web sitesi üzerinden yapılan duyuruda ayrıca; Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Taslak çalışmaları kapsamında 20 Ekim 2016 tarihinde Ankara'da değerlendirme toplantısı yapılacağı da belirtilmektedir:

Taslak Yönetmeliğin son halinin ilgili taraflarla bir kez daha değerlendirilebilmesi amacıyla belediyeler, ekonomik işletmeler, yetkilendirilmiş kuruluşlar, sanayi işletmeleri ve lisanslı tesislerin katılımı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK başkanlığında, 20.10.2016 günü, saat 14:00'de Bakanlık hizmet binası (Mustafa Kemal Mahallesi Eskişehir Devlet Yolu Dumlupınar Bulvarı 9. km. No: 278 Çankaya /ANKARA) konferans salonunda bir toplantı gerçekleştirilecektir.

Değerli bilgilerinize sunarız.