Ambalaj Ay Yıldızları Başvuruları Yoğun İlgi Üzerine 21 Ağustos'a Kadar Uzatıldı!

Ambalaj Ay Yıldızları Başvuruları Yoğun İlgi Üzerine 21 Ağustos'a Kadar Uzatıldı!
17 Ağustos 2020 22:36

Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması için Fırsat Kaçmadı!
Ambalaj Ay Yıldızları Başvuruları Yoğun İlgi Üzerine
21 Ağustos 2020 Tarihine Kadar Uzatıldı 

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından, bu yıl 9.' su düzenlenecek  'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' 2020 yılı başvuruları yoğun ilgi üzerine 21 Ağustos 2020 Cuma günü saat 17:00'ye kadar uzatılmıştır. Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Yarışmaya, 2015 yılından itibaren yurt dışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor:

 1. Gıda
 2. İçecekler
 3. Elektronik ve Elektrikli Eşya
 4. Sağlık ve Güzellik Ürünleri
 5. Ev - Otomotiv - Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri
 6. Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları
 7. Tıp ve Eczacılık Ürünleri
 8. Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları
 9. Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri)
 10. Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri
 11. Fleksibıl Ambalajlar
 12. Grafik Tasarım
 13. Lüks Ambalajlar

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları 'Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle” tescilleniyor. 'Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet 'Altın Ambalaj Ödülü' veriliyor.

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor.  2018 yılında ödül alan finalistlerimizi Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Kitapçığı 'ndan görüntüleyebilirsiniz.

Yarışmanın Seçici Kurul (Profesyonel Jüri) toplantısı Eylül 2020 içerisinde gerçekleştirilecektir.

Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda dereceye giren katılımcılarımıza ödülleri, Covid-19 salgınının sona ermesinin ardından, İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek özel bir törende verilecektir.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Başvuru Kılavuzundan  ve www.ambalajyarismasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Ambalaj Sanayicileri Derneği

www.ambalaj.org.tr
www.ambalajyarismasi.com
www.ambalajayyildizlari.com

Diğer Haberler