Sokağa Çıkma Yasağı Muafiyeti

Değerli ASD Üyelerimiz,

 
Covid-19 salgınının yayılımında ülkemizde vaka ve hasta sayısında da ciddi bir yükseliş görülmesine bağlı olarak, T.C. İçişleri Bakanlığınca 30.11.2020 tarihli Sokağa Çıkma Kısıtlaması esaslarını belirleyen Genelge yayımlanmıştır.
 
Genelge'ye istinaden, sokağa çıkma kısıtlamaları; Yeni bir karar alınana kadar ülke genelinde Cuma günleri 21.00'da başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri 05.00'da bitecek şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Bu kısıtlamanın ilk uygulaması 04.12.2020 Cuma günü saat 21.00'da başlayacak, 07.12.2020 Pazartesi günü saat 05.00'da son bulacaktır. Bu uygulama, takip eden haftalarda da aynı şekilde devam edecektir.
 
Genelge 'nin 1.1. ve 2.1.Maddeleri uyarınca "Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi" yayımlanmış olup söz konusu listenin 8.maddesine göre "Üretim ve imalat tesisleri ile inşaat faaliyetleri ve bu yerlerde çalışanlar" kısıtlamadan muaf tutularak çalışmalarına devam edebileceklerdir.
 
Firmanız belirtilen günlerde çalışması durumunda herhangi bir kurum veya kuruluştan izin almasına gerek bulunmamaktadır.
 

Sokağa Çıkma Kısıtlamasında çalışacak personelinizin istisna kapsamında olduğunu belgelemek için aşağıdaki linkte yer alan Çalışma İzin Yazı ve Genelgeyi yanlarında bulundurmaları yeterli olacaktır

Genelge için tıklayınız.

Genelge Ek için tıklayınız.

Çalışma izin yazısı için tıklayınız.

 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği