İçişleri Bakanlığının Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi

Değerli ASD Üyelerimiz,

Sayın Meslektaşlarımız,

Covid-19 virüsünün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından halihazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek tam kapanma dönemine geçilmesine karar verilmiştir. 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde ülke genelini kapsayacak şekilde genelge yayımlanmış ve ekte verilmiştir.

Genelge ekinde bulunan, Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesinin 7. maddesinde “üretim ve imalat tesisleri ile inşaat faaliyetleri ve bu yerlerde çalışanlar” yer almaktadır. Daha önce olduğu gibi Ambalaj Üreticileri bu kapsamda sokağa çıkma yasağından muaf olacaklardır.

İlgili listesinin 11. ve 21. maddeleri gereğince de, ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar ve elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken iletim ve altyapı sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar ile servis hizmeti vermek üzere görevde olduklarını belgelemek şartı ile teknik servis çalışanları da sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaklardır.

Alınan tedbirlerin tamamına ve sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla kısıtlamadan muaf olacakların tam listesine ekte yer alan genelgeden ulaşabilirsiniz.

Ek: Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi

ASD Ambalaj Binamız tam kapanma döneminde kapalı olacak, personelimiz mesai saatleri içinde uzaktan çalışacaktır. Her türlü soru ve görüşleriniz için bağlantıda yer alan e-mail adresleri üzerinden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.    

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği