İçişleri Bakanlığının Kısmi Kapanma Tedbirleri Konulu Genelgesi

Değerli ASD Üyelerimiz,

Covid-19 salgınının yayılımında ülkemizde vaka ve hasta sayısında da ciddi bir yükseliş görülmesine bağlı olarak, T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından 14 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 19.00'dan itibaren ülke genelini kapsayacak şekilde iki haftalık kısmi kapanmaya yönelik Genelge yayımlanmış ve ekte verilmiştir.

Genelgede, Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesinde “üretim ve imalat tesisleri ile inşaat faaliyetleri ve bu yerlerde çalışanlar” yer almaktadır. Daha önce olduğu gibi Ambalaj Üreticileri bu kapsamda sokağa çıkma yasağından muaf olacaklardır.

Genelgede, mutasyona uğrayan Covid-19 virüsünün dünya genelinde hastalığın yayılımını artırdığı, Türkiye'de de günlük vaka, yoğun bakım ve entübe hasta sayılarında hızlı bir artış yaşandığı ifade edilmektedir.

Kısmı Kapanma Genelgesi'nin 1. maddesinde, hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 19.00 ­- 05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 19.00'da başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00'de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Alınan tedbirlerin tamamına ve sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla kısıtlamadan muaf olacakların tam listesine ekte yer alan genelgeden ulaşabilirsiniz.

Ek: Kısmi Kapanma Tedbirleri Konulu Genelge

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

 Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği