Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2018 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

20 Kasım 2017 17:07

Türkiye ‘Dünya Ambalaj Ay Yıldızları'nı Seçiyor

Başvurular 1 Şubat 2018' de Başlayacak

1 Haziran 2018'e Kadar Devam Edecek.

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2018 Başvuru Kılavuzu !!!

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen ‘Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' 2018 yılı başvuruları 1 Şubat 2018'de başlayacak. Önümüzdeki yıl 8.si düzenlenecek olan Yarışmaya başvurular, 1 Haziran 2018 Cuma günü saat 17:00'ye kadar devam edecek. Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Yarışmaya, 2015 yılından itibaren yurt dışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor:

 1. Gıda
 2. İçecekler
 3. Elektronik ve Elektrikli Eşya
 4. Sağlık ve Güzellik Ürünleri
 5. Ev - Otomotiv - Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri
 6. Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları
 7. Tıp ve Eczacılık Ürünleri
 8. Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları
 9. Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri)
 10. Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri
 11. Fleksibıl Ambalajlar
 12. Grafik Tasarım
 13. Lüks Ambalajlar

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları ‘Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle” tescilleniyor. ‘Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet ‘Altın Ambalaj Ödülü' veriliyor. Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor. 2016 yılında ödül alan finalistlerimizi Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Kitapçığı'ndan görüntüleyebilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Yarışması'nda dereceye giren katılımcılarımızın ödülleri, 2018 Eylül / Ekim'de İstanbul'da düzenlenecek özel bir Gala Gecesi'nde verilecektir. 20 milyar dolar pazar büyüklüğü ile 300 milyar dolarlık bir ekonomiyi mümkün kılan Türkiye Ambalaj Sanayinin tüm paydaşlarını bir araya getiren Gala Gecemize sponsor olmak isteyen kurumlarımızın, Derneğimiz ile ( asd@ambalaj.org.tr ) iletişime geçmelerini rica ederiz.


Diğer Haberler