ASD “Ambalajlı Gıdaları Tercih Et” Kampanyasına Devam Ediyor - Basın Bülteni

18 Nisan 2019 17:07

ASD "Ambalajlı Gıdaları Tercih Et” Farkındalık Kampanyasına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin (ASD), "Ambalajlı Gıdaları Tercih Et” mesajıyla hayata geçirdiği farkındalık kampanyası devam ediyor. Kampanya ile gıdaları sağlıklı ve hijyenik bir şekilde muhafaza etmek, israfı önlemek için ambalajın gerekliliğine dikkat çekiliyor.

Ambalaj sektörünün gelişimine katkıda bulunmak hedefiyle Türkiye'deki ambalaj sanayicilerini aynı çatı altında buluşturan Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD), geçen yılın sonunda başlattığı ve "Ambalajlı Gıdaları Tercih Et” mesajıyla gerçekleştirdiği farkındalık kampanyasına hız kesmeden devam ediyor. Kamuoyunda gıdaların ambalajlanmasının sağladığı faydalara ve ambalajlı gıda tüketiminin sağlıklı bir hayat için önemine dikkat çekmek amacı taşıyan kampanya çerçevesinde, özel olarak hazırlanan mesaj ve tasarımlar İstanbul'da 8 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında farklı lokasyonlarda billboardlarda kullanılacak. Ayrıca eş zamanlı olarak yapılan sosyal medya paylaşımlarıyla farkındalık arttırılmaya çalışılacak. Bu sayede gıdaların hijyenik ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi, tazeliğini koruması ve israfın önlenmesinde ambalajın oynadığı önemli role dikkat çekilecek.

Ambalajın sağlık açısından taşıdığı öneme dair toplumun henüz yeterince bilgi sahibi olmadığının altını çizen Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, şöyle konuştu: "Geçen yıl başlattığımız kampanyamıza bu yıl Nisan ayı itibarıyla devam ediyoruz. Çünkü topluma ambalaj ve gıda güvenliği, dolayısıyla da sağlık arasındaki ilişkiyi anlatmak istiyoruz. Ambalaj özellikle gıda ve içecek sektörlerinde önemli bir üründür. Gıda ve içecek ambalajları içerdiği ürünün özelliklerini korumak için tasarlanır. Bir ürünü katkısız piyasaya sürmek; sert veya çok katlı esnek ambalajlar sayesinde mümkündür. Ayrıca ambalajlı gıdayı tercih ederseniz son kullanım tarihi ile ürünün ne zaman, nerede üretildiği gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz. Ambalajlar sayesinde, yaş meyve-sebzelerin tarladan sofraya güvenilir gıda zinciriyle taşınması sağlanarak bu sektörde israf önlenmektedir. Sağlıklı bir hayat için doğru ambalajlanmış ve hijyenik biçimde muhafaza edilen ambalajlı gıda ve içecekleri tercih etmeliyiz. Ambalaj ülke ekonomisine katkıda bulunur. Ambalaj ürünü izlenebilir hale getirerek kayıt dışını önler.”

Saygılarımızla,
Ambalaj Sanayicileri Derneği

Diğer Haberler