Ambalaj ve Çevre Kitapçığımızın Dağıtımına Devam Ediyoruz.

30 Mayıs 2017 11:05

Değerli Üyemiz,
Sayın Meslektaşımız,

İlgili mevzuat gereği yükümlülüklerimiz ve Sosyal Sorumluluk çalışmalarımız kapsamında 10-15 yaş grubu öğrencilerine yönelik olarak hazırladığımız ve geçtiğimiz yıl yeniden basımını gerçekleştirdiğimiz, "Ambalaj ve Çevre Hakkında Bilmemiz Gerekenler” adlı kitapçığın yeni versiyonunu dağıtmaya devam ediyoruz.

Bu çalışmamızda "Ambalaj” terimini kullanım öncesi ve sonrası olarak iki bölümde incelemeyi uygun gördük. Kitapçığın birinci bölümünde;

  • Ambalaj Nedir?
  • Ambalajlar Hangi malzemelerden üretilir?
  • Ambalaj bir ürüne niçin gereklidir?
  • Ambalajlar olmasaydı ne olurdu?

gibi sorulara yanıt verilerek ambalajlı ürünlerin toplum sağlığına, sınai gelişmemize, malzeme ve ürün kayıplarından tasarrufa olumlu katkıları anlatılmaktadır.

Ambalajların kullanımları sonrasında çevreye olan etkisini en aza indirmek, doğal kaynakları sürdürülebilir biçimde korumak, bu konularda toplumsal sorumluluk bilincinin erken yaşta gelişmesine yönelik değerlendirmelerle yapılması gereken çalışmaların yer aldığı ikinci bölümünde ise;

  • Her bir malzemeden yapılan ambalajın geri dönüşüm süreci,
  • Geri dönüşüm sonucunda elde edilen malzemelerden üretilen ürünler,
  • Ambalajların üzerinde yer alan işaretlerin anlamları ile çeşitli bilgiler

  • resimli ve akıcı bir anlatım ile yer almaktadır.

Bugüne dek toplam 120.000 adet basılan kitapçık,Adana, Ankara,Bilecik, Bursa, Gaziantep, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin, Niğde ve Tokat'ta bulunan öğrencilerimize dağıtılmıştır.5.baskısı 15.000 adet şeklinde gerçekleştirilenAmbalaj ve Çevre Hakkında Bilmemiz Gerekenler”adlı kitapçığın ülkemiz genelinde dağıtımına devam etmekteyiz.

Konuyu bilgilerinize sunar; söz konusu kitapçığı edinmek istemeniz durumunda sevdaaksu@ambalaj.org.tr adresinden Derneğimiz ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

Selam ve Saygılarımla,

M. Zeki Sarıbekir
Yönetim Kurulu Başkanı
Ambalaj Sanayicileri Derneği

Diğer Haberler