Ambalaj Sanayicileri Plastpak Fuarı'nda Sektör Profesyonelleriyle Buluştu

19 Nisan 2018 17:19

Ambalaj Sanayicileri Plastpak Fuarı'nda Sektör Profesyonelleriyle Buluştu

Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin (ASD) destekçileri arasında yer aldığı PlastPak 2018 Plastik ve Ambalaj Teknolojisi, Makine ve Malzemeleri Fuarı, bu yıl 10-14 Nisan tarihleri arasında İzmir'de düzenledi. İzwood ile eş zamanlı düzenlenen fuarları, 25 ülkeden 567'si yabancı olmak üzere toplamda 12.368 sektör profesyoneli ziyaret etti.

Ege Bölgesi'nin en büyük plastik ve ambalaj fuarı olmayı hedefleyen PlastPak 2018 Plastik ve Ambalaj Teknolojisi, Makine ve Malzemeleri Fuarı, 10-14 Nisan 2018 tarihleri arasında yapıldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen fuar, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) veEge Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği'nin (EGEPLASDER) destekleriyle Fuar İzmir'de gerçekleştirildi.

Ambalaj ürünleri, ambalaj makineleri, , ambalaj üretimine yönelik yardımcı cihaz, donanım ve sistemlerin yanı sıra plastik makineleri, kimyasal ve hammaddeler, kalıp, ısı ve kontrol cihazları, makine yan ve ara sanayi, hidrolik ve pnömatik sistemler, geri dönüşümle ilgili ürünlerin sergilendiği PlastPak 2018 Fuarı'nı (İzwood ile birlikte) 25 ülkeden 567'si yabancı olmak üzere toplamda 12.368 sektör profesyoneli ziyaret etti.

Fuarın ardından bir değerlendirmede bulunan ASD Başkanı Zeki Sarıbekir, ”PlastPak 2018, sektörümüz açısından başarılı geçti. Fuarda inovatif, katma değerli ve kaliteli ürünlerimizi tanıttık. Ambalaj sektörümüzün gücünü bu fuarla bir kez daha kanıtladık. İzmir konumu, kapsamı, bölgesel kimliği ve dinamik yapısıyla sektörünün en önemli ticaret merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. İzmir'in, sanayi, turistik ve ticari konumunun yanı sıra hedef bölgelere olan stratejik yakınlığı da PlastPak İzmir'in çekiciliğini arttırıyor.2023 hedefimiz olan 10 milyar dolarlık ihracat rakamına her geçen gün daha da yaklaşıyoruz. Fuarda yaptığımız yeni işbirliklerinin ülkemizin ihracatına çok önemli katkıları olacak” dedi.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler