15. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması Başvuruları Başladı!

28 Şubat 2019 19:21

Bu Yıl On Beşincisi Düzenlenecek Olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2019 Başvuruları Başladı!

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülünün yanı sıra "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimiz de çeşitli ödüllerin yanında uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP iş birliği ile bu yıl on beşincisi düzenlenecek olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2019 başvuruları için geri sayım başladı.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

Son başvuru tarihi 26 Haziran 2019 olan Yarışmanın Seçici Kurul Toplantısı 03 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak ve sonuçları 08 Temmuz 2019 günü açıklanacaktır. 15. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışmasının Ödül Töreni ASD ve Reed TÜYAP' ın sağlıklı bir işbirliği içerisinde bu yıl 25.si düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul 2019 Fuarı açılış töreninde gerçekleştirilecektir. 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar esnasında yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri de sergilenecektir.

Son üç yıldır Endüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda 12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Birinci 5.000 TL

İkinci 3.000 TL

Üçüncü 2.000 TL


3 adet Mansiyon (1.000 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan, mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar Student ile APF-Asya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir.

15. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2019 hakkında daha detaylı bilgi almak için edayurga@ambalaj.org.tr veya umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adreslerinden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,
Ambalaj Sanayicileri Derneği

Diğer Haberler