Sokağa Çıkma Yasağı Muafiyeti

Değerli ASD Üyelerimiz,

Bildiğiniz gibi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya çapında salgın ilan edilen ve ülkemize de ulaşan COVID-19 salgından dolayı geçtiğimiz hafta uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle sektörümüz de dahil olmak üzere üretim yapan pek çok işletme zor durumda kalmıştır. Derneğimiz bu konuda hızlıca girişimlerde bulunarak ilgili tüm kamu kurumlarına görüşlerini iletmiştir.

COVID-19 önlemleri çerçevesinde geçen hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da (17.04.2020 saat 24:00 - 19.04.2020 saat 24:00) sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

İçişleri Bakanlığı'nın yeni genelgesinde Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde uygulanacak sokağa çıkma yasağının detayları açıklandı.

Bu kapsamda bu hafta sonu AÇIK OLACAK İŞYERİ, İŞLETME VE KURUMLAR maddesi ( Madde 2 ) ( j ) bendinde Gıda, temizlik ve ilaç gibi sektörlere ambalaj sağlayan üretim tesislerinin de açık olacağı belirtilmiştir.

Genelge

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ambalaj Sanayicileri Derneği