Gerekli Önlemleri Alarak Ambalaj Üretimimize Devam Etmeliyiz

Değerli ASD Üyelerimiz,
Sayın Meslektaşlarımız,

Bildiğiniz gibi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya çapında salgın ilan edilen ve ülkemize de ulaşan COVID-19 salgını nedeniyle birçok önlem alınmaktadır.

Bu özel durumun yaşandığı bu günlerde hijyen en etkili korunma yöntemidir. Koronavirüs'ten Korunmanın Bir Başka Önemli Yolu da tüm sektörler için önemli olan Ambalajdır . Koronavirüsle sarsılan dünyada insan sağlığı için ambalajlı ürünler olmazsa olmaz niteliğindedir. İnsan sağlığını çevresel risklerden uzak tutan ve koruyan ambalajlı gıda ve içeceklerin önemi böyle dönemlerde bir kez daha ortaya çıkıyor.

Ambalaj Üreticileri olarak, sadece Gıda ve İçecek değil Sağlık ve Temizlik ürünleri başta olmak üzere tüm sektörlere hizmet vermekteyiz. Fabrikalarımızın üretime devam etmesi, ülkemizin ve yaşadığımız dünyanın bu zor zamanları atlatmasına yardımcı olacaktır. Sağduyulu bir şekilde, hep beraber; gerekli önlemleri alarak işlerimize devam etmeliyiz.

Hepimiz bu dönemde daha duyarlı olmalıyız. Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan önlemler doğrultusunda fabrikalarımızda ve ofislerimizde uyduğumuz hijyen kurallarını artırmalıyız. Çalışanlarımızı kişisel hijyen konusunda bilgilendirmeli ve gerekli sosyal izolasyonu sağlayarak yaşamın normal seyrini devam ettirmeliyiz.

Sağlıklı günler dilerim.
Selam ve Saygılarımla,

Zeki Sarıbekir
Yönetim Kurulu Başkanı
Ambalaj Sanayicileri Derneği