23-24-25-26 Nisan Sokağa Çıkma Yasağı İzinleri

Sayın ASD Üyelerimiz,

T.C. İçişleri Bakanlığımız tarafından bugün yayınlanan Genelge ile Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde sınırlarında 22 Nisan saat 24.00 ile 26 Nisan 24.00 saatleri arasında belirtilen istisnalar hariç olmak üzere vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılarımızdan Sayın Hasan Büyükdede imzalı olarak geçen hafta Cuma günü yayınlanan ve geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilen illerin sanayi odalarına iletilen Bakanlık duyurusunda;

Günlü ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmalar bulundukları İl Valiliklerine başvuru yaparak sokağa çıkma yasağı ile ilgili taleplerini bildirmeleri gerektiği belirtilmiştir.

Valiliklerin, sokağa çıkma yasağı sırasında ihracat amaçlı hafta sonu çalışma iznini, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine verdiği bilgisini aldık.

Örneğin; İstanbul için, dilekçe ekinde aşağıdaki bilgiler ile İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir.

Kapasite raporu
Sanayi sicil belgesi
Fatura
Çeki listesi
Gümrük beyannamesi
Sözleşme

Değerli bilgilerinize sunarız. Sağlıklı günler dileriz.
Saygılarımızla,
Ambalaj Sanayicileri Derneği