Dünya Starlığına Götüren Yarışma İçin Başvurular Başladı!

Dünya Starlığına Götüren Yarışma İçin Başvurular Başladı!
27 Nisan 2022 10:15

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülünün yanı sıra “ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimiz de çeşitli ödüllerin yanı sıra uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı katkısıyla, Reed TÜYAP işbirliğinde bu yıl 18.'si düzenlenmekte olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2022 başvuruları başladı. Bu yıl da, yarışma başvuruları Covid-19 salgını nedeniyle elektronik ortamda alınacaktır.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

18. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2022 için Son teslim tarihi 15 Haziran 2022 Çarşamba olarak belirlenmiştir. Öğrenci Yarışmamızın Online Seçici Kurul Toplantısı 05-06 Temmuz 2022 Salı-Çarşamba tarihlerinde yapılacak ve sonuçları 07 Temmuz 2022 Perşembe günü açıklanacaktır. Yarışmanın  ödül töreni ve dereceye giren öğrencilerimizin projelerinin sergilenmesi ise ASD ve Reed TÜYAP'ın sağlıklı bir işbirliğinde içerisinde bu yıl 27.'si düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj 2022 İstanbul – 27. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı esnasında gerçekleştirilecektir.
 
Son beş yıldır, Endüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda 12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.
 
Birinci   6.000 TL
İkinci     4.000 TL
Üçüncü 3.000 TL
3 adet Mansiyon (1.500 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan,
 mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar  Student ile APF-Asya Ambalaj Federasyonu'nun düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir. WorldStar Student 2021 yarışmasında farklı derecelerde ödüle layık bulunan öğrencilerimiz; 1 Gümüş ödül ile 2 Mansiyon ödülü kazandılar. Ayrıca yarışmanın sertifika ödülü ise 14 Türk projesine giderek toplamda 17 ödül Türkiye'nin oldu. Kazanan öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

18. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2022 hakkında daha detaylı bilgi almak için edayurga@ambalaj.org.tr  veya umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adreslerinden bizimle iletişime geçmenizi; ve ekte yer alan Yarışma Şartnamesi 2022 ulaşabilirsiniz  veya internet sitemizi ziyaret etmenizi rica ederiz.

Ek: Yarışma Şartnamesi 2022

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği

Diğer Haberler