17. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2021 Başvuruları için Son Günler!

17. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2021 Başvuruları için Son Günler!
18 Haziran 2021 09:00

Bu Yıl On Yedincisi Düzenlenecek Olan

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2021

 Başvuruları için Son Günler! 

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülünün yanı sıra “ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimiz de çeşitli ödüllerin yanı sıra uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı katkısıyla, Reed TÜYAP işbirliğinde bu yıl on yedincisi düzenlenmekte olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2021 başvuruları devam ediyor. Bu yıl da, yarışma başvuruları Covid-19 salgını nedeniyle elektronik ortamda alınacaktır.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

17. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2021 için Son teslim tarihi 30 Haziran 2021 Çarşamba olarak belirlenmiştir. Öğrenci Yarışmamızın Online Seçici Kurul Toplantısı 07-08 Temmuz 2021 Çarşamba-Perşembe tarihlerinde yapılacak ve sonuçları 12 Temmuz 2021 Pazartesi günü açıklanacaktır. Yarışmanın  ödül töreni ve dereceye giren öğrencilerimizin projelerinin sergilenmesi ise ASD ve Reed TÜYAP'ın sağlıklı bir işbirliğinde içerisinde bu yıl 26.'sı düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj 2021 İstanbul – 26. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı esnasında gerçekleştirilecektir.

Son dört yıldır, Endüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda 12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Birinci   6.000 TL

İkinci     4.000 TL

Üçüncü 3.000 TL
 
3 adet Mansiyon (1.500 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan, mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar Student ile APF-Asya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir. WorldStar Student 2020 yarışmasında farklı derecelerde ödüle layık bulunan öğrencilerimiz; 1 Altın ödül, 1 Bronz ödül, 1 Pazarlama Altın ödülü, 1 Pazarlama Bronz ödülü, 1 Sürdürülebilirlik Gümüş ödülü ile 4 Mansiyon ödülü kazandılar. Ayrıca yarışmanın sertifika ödülü ise 10 Türk projesine giderek toplamda 19 ödül Türkiye'nin oldu. Kazanan öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.
 

17. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2021 hakkında daha detaylı bilgi almak için edayurga@ambalaj.org.tr veya umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adreslerinden iletişime geçebilirsiniz.  Detaylı bilgiye ekte yer alan yarışma şartnamesi 2021'den ulaşabilirsiniz.  

Ek: Yarışma Şartnamesi 2021

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği  

Diğer Haberler