Plastik Ambalaj Sektörü Gelecek Araştırması Çalıştayı

11 Ocak 2018 10:16

11.01.2018

Ambalaj Sanayicileri Derneği ASD desteği ile İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği İKMİB tarafından geçtiğimiz hafta 5 - 6 Ocak 2018 Cuma - Cumartesi günlerinde İstanbul'da "Plastik Ambalaj Sektörü Gelecek Araştırması” konulu iki gün süren bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Plastik ambalaj sektöründe daha fazla katma değerin ülkemizde bırakılması, ithalata bağımlılığın azaltılması ve ihracatta sürdürülebilir küresel rekabet gücü artışının sağlanması hedefleri doğrultusunda bir yol haritası hazırlanması ve sektörün karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunulması amacıyla organize edilen çalıştaya ASD Yönetim Kurulu Üyeleri, Ambalaj Sektör Derneklerimiz Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) Yönetim Kurulu Üyeleri, önde gelen plastik ambalaj ihracatçıları ile ilgili kamu kurumlarının üst düzey yetkilileri katılmışlardır.

ASD Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Zeki Sarıbekir, İKMİB Başkanı, TOBB Ambalaj Meclisi Başkanı, FASD ve SEPA Başkanlarının da katıldığı çalıştayda, ihracat ve ithalatta yaşanan sorunlara yönelik somut örnekler ana gündem konusu olarak tartışılmış; ihracatçılarımızın yaşadıkları sorunlarla ilgili çözüm önerileri belirlenmiştir.

Plastik Ambalaj Sektörünün yol haritasının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen bu toplantıya katılan sektör mensuplarımıza teşekkür eder; hazırlanacak olan detaylı sonuç raporunu daha sonra sizlere ayrıca ileteceğimizi değerli bilgilerinize sunarız.

Diğer Haberler