Asya Ambalaj Federasyonu Üyeleri Sri Lanka'da Bir Araya Geldi

Ambalaj Sanayicileri Derneğinin (ASD) Birinci Başkan Yardımcısı olduğu Asya Ambalaj Federasyonu (APF) 42. Genel Kurulu, 67. Yönetim Kurulu ve AsiaStar Ambalaj Yarışması Jüri Toplantısı ve Yarışma Ödül Töreni Sri Lanka Ambalaj Enstitüsü katkılarıyla 11 - 14 Aralık 2017 tarihlerinde Sri Lanka'nın başkenti Colombo'da gerçekleştirildi. Toplantı dünyanın en büyük kıtası Asya'daki Ambalaj Sektörü temsilcilerini bir araya getirdi.

Genel Kurul için yılda bir defa bir araya gelen Bangladeş, Endonezya, Hindistan, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Türkiye temsilcileri APF'nin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunarak, kıtadaki ambalaj sektörünün geliştirilmesine yönelik işbirlikleri hakkında kararlar aldılar.

Sri Lanka Ambalaj Enstitüsü ev sahipliğinde organize edilen AsiaStar 2017 Ödül Töreni ile eş zamanlı olarak Sri Lanka'nın Ulusal Ambalaj Yarışması olan Lanka Star 2017 Ambalaj Yarışmasının Ödül Töreni de gerçekleştirildi.

2017 yılında Bangladeş, Endonezya, Hindistan, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Türkiye'nin katıldığı ambalaj tasarım yarışmasına toplam 232 başvuru yapıldı. Türkiye'den 3'ü ürün, 8'i öğrenci projesi olmak üzere 11 başvurunun yapıldığı yarışmada Türk şirketleri, Tüketici Ürünleri ve Ambalaj Malzemesi ve Bileşenleri Kategorilerinde toplam 3 AsiaStar'ın sahibi oldu. 13. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda dereceye giren genç tasarımcılar ise yarışmanın öğrenci Kategorisi'nde 7 ödül kazandı. Böylece Türkiye AsiaStar 2017'den 10 ödülle döndü.

Kazanan ürün ve projelerin ödüllerini ülkemiz adına ASD Genel Sekreteri Sn. Aslıhan Arıkan APF Başkanı Sn. Dr. Jin Kie Shim ile önceki başkanlardan ve Singapur temsilcisi Sn. Albert Lim'den teslim aldı.

APF'nin Kuruluşunun 50.Yılı 2018'de Tokyo'da Kutlanacak

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) bundan 50 yıl önce Tokyo'da kurulmuştur. Bu bağlamda Federasyonun kuruluşunun 50. Yıldönümü, Japan Ambalaj Enstitüsü ev sahipliğinde, Ekim ayında düzenlenecek Tokyo Pack 2018 fuarı ile eşzamanlı olarak Tokyo'da kutlanacak.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler