Amcor, 2025 Yılına Kadar Tüm Ambalajlarda Geri Dönüşüme Gidecek

11.05.2018

Geçtiğimiz Ocak ayında İsviçre'deki Dünya Ekonomik Forumu'nda yapılan açıklama ile, 11 global markanın ambalaj geri dönüşümündeki ortak hedefleri ilan edildi. Bu firmalardan biri de Amcor oldu.

Ellen MacArthur Vakfı danışmanlığı ile Yeni Plastik Ekonomisi girişiminde bulunan; Coca-Cola, Evian, Amcor, Ecover, L'oreal, Mars, M & S , PepsiCO, Unilever, Walmart ve Wener & Mertz ortak hedeflerini açıkladı. Böylelikle firmalar 2025 ya da daha önce yüzde 100 yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir ya da kompostlanabilir ambalajlamaya yönelecek.

Amcor, 2025 Yılına Kadar Tüm Ambalajlarda Geri Dönüşüme Gidecek

Amcor, 2025 yılına kadar ambalajlarının tamamının geri dönüşümlü ya da tekrar kullanılabilir olma taahhütünde bulundu. Hali hazırdaki Amcor ambalajlarının çoğu geri dönüştürülebilen ve tekrar kullanılabilmek üzere geliştirildi. Ellen MacArthur Vakfı'nın Yeni Plastik Ekonomisi girişimi arasındaki tek ambalaj şirketi olan Amcor, 2025 yılına kadar tüm ambalajlarını geri dönüşümlü veya yeniden kullanılabilir hale getirme sözünü veren ilk ambalaj şirketi oldu.

Kaynak:

https://www.ellenmacarthurfoundation.org/news/11-companies-take-major-step-towards-a-new-plastics-economy

Diğer Haberler