Metal Packaging Europe Konservelerden Heykeller ile Bağış Topluyor

30.03.2018

Metal Packaging Europe, Amerikan gıda yardım derneği olan Canstruction ile bir lisans anlaşması yaptığını duyurdu. Canstruction, tamamen konservelerden yapılan devasa heykellerin sergilendiği ve daha sonrasında hayır kurumlarına bağışlandığı pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Metal Packaging Europe ve Canstruction ilk kez görücüye çıkacak yeni tasarımlarıyla beraber 2018 yılında Avrupa'da Canstruction'ın etkinliklerine hız kazandırmayı amaçlıyor. Metal Packaging Europe ve Canstruction güçlerini ilk kez 2017 yılında Madrid, Lizbon ve İstanbul'da gerçekleşen, 1.000'den fazla ton balığı konservesinden yapılan gitar heykelinin sergilendiği etkinliklerde birleştirmişti. Bu üç etkinlikte yerel STK'lara 7.000'den fazla konserve bağışlanmıştı. Metal Packaging Europe bu yıl etkinliğin kapsamını daha da arttırmak için bir deniz atı ve balık heykelinin yanı sıra "Metalin Sonsuz Geri Dönüşüm” logosunun replikası olan bir yapı oluşturulacak. Bu replika metal ambalajın sonsuz geri dönüştürülme potansiyelini hatırlatmak için konservelerde kullanılacak.

Bu ilham veren tasarımlar konserve kutularının, dayanıklılık ve doğal koruma sağlama özellikleriyle, müşteriler için yiyecekleri saklama ve besleyici, güvenli ve lezzetli yiyecekler sunmaya nasıl katkı sağladığına görsel bir vurgu yapacak. Canstruction Ulusal Genel Merkezi Başkanı Carrie Kirk kurulduğu günden beri Canstruction'ın dünya çapındaki açlıkla mücadele derneklerine 32 milyon kilodan fazla gıda hibe ettiğini ve 2017 yılında 12 milyondan fazla kutu konserve bağışladığını ifade etti. Metal Packaging Europe İletişim Müdürü Ellen Wauters yapılan bu işbirliğinden heyecan duyduklarını belirterek "Canstruction ile işbirliği yapmış olmaktan gurur duyuyoruz. Bu proje, doğanın güzelliklerini müşterilerin evlerine getirmekte konserve kutularının oynadığı önemli role dikkat çekmek için olağanüstü bir program. Onların yaratıcı konseptiyle bizim üyelerimizin konserve gıda değer zinciri bilgisinin birleşimi sektörümüzün kurumsal sosyal sorumluluk kimliğini daha da geliştirmek için pek çok fırsat sunacak” dedi.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler