PAYLAŞ

İşte Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları

Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016'da ödüller sahiplerini bulduAmbalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016'da, ilk üç derece, mansiyon ve sertifika alan öğrenciler açıklandı. Avrasya Ambalaj İstanbul 2016-22'nci Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı açılış töreninde öğrencilere ödülleri verildi. ilk 3 sırayı paylaşan finalistlere para ödülü yanında öğrenim hayatları boyunca burs verilecek.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016'da ilk üç, mansiyon ve sertifika alan öğrenciler açıklandı. 02 Kasım 2016'da Avrasya Ambalaj İstanbul Fuar'ında düzenlenen törenle ödüller genç sahiplerini buldu.

Türkiye'de tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanına yönelmelerini sağlamak ve uluslararası rekabet gücü yüksek bir sektör oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada, Türkiye genelinde üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı/Endüstriyel Tasarım ve Grafik Tasarım bölümlerinden projeler kazanmak için yarıştı. Toplam 15 proje başarılı bulunarak ilk üç derece, mansiyon ve sertifika ödüllerini paylaştı.

Şampiyon tasarımcılara hem para ödülü hem de burs

12'inci Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan finalistler, 5 bin TL, 3 bin TL, 2 bin TL para ödülünün sahibi oldu. Mansiyon alan üç öğrenci ise 1000 TL ile ödüllendirildi.

Yarışma WPO - Dünya Ambalaj Örgütü ve APF -Asya Ambalaj Federasyonu tarafından tanınıyor ve teşvik ediliyor. Yarışmada (mansiyon ve sertifika dahil) ödüle layık bulunan projelerin sahibi gençler dilerlerse WPO ve APF tarafından düzenlenen WorldStar ve AsiaStar Student yarışmalarına katılabiliyorlar. Yarışmada ilk üç dereceyi hak eden genç yarışmacılara çeşitli ödüllerin yanı sıra öğrenim hayatları boyunca ‘ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu' adı altında yılda 12 ay burs sağlanıyor. Yarışmadan başarı elde eden öğrenciler WorldStar Student Yarışması'nda dünya çapında büyük başarılar elde ediyor.

Yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri 02-05 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı'nda sergilenecek.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul'da düzenlenecek Avrasya Ambalaj Fuarı; 10:00 - 19:00 (5 Kasım'da 10:00 - 18:00) saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuar bu yıl Cumartesi gününe kadar sürecek.

Şampiyon Tasarımlar

DERECE

PROJE ADI

AD SOYAD

OKUL

1.

Cak Cak Enerji Sakızı

Barış Çiftçi

Marmara Üniversitesi Grafik
Tasarım Bölümü

2.

Loop

Muhammed Saner Öztürkler

Anadolu Üniversitesi Endüstriyel
Tasarım Bölümü

3.

Tamdem Bardak Poşet Ambalajı

Zeynep Oğrak

Karabük Üniversitesi Endüstri
Ürünleri Tasarım Bölümü

M

Phospore

M. Halid Dağcı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf
Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü

M

Fruitbowl

Seyit Ahmet Akbülbül, Örsan Berkay
Tülüce

Kadir Has Üniversitesi Endüstri
Ürünleri Tasarımı Bölümü

M

Bisüt Tek Kullanımlık Bisküvi ve
Süt Ambalajı

Ayça Günay

Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım
Bölümü

S

Ekspress Krem Şanti Ms Chef

Uğur Yıldız

Dumlupınar Üniversitesi Grafik
Tasarım Bölümü

S

Egeli Soap Organik El Sabunu
Ambalajı

Cansu Pehlivan

Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım
Bölümü

S

4 Tek Makarna

İlteriş Kağan Bahçeci, Yunus Emre
Pektaş, Tolgahan Tosun

TOBB ETÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü

S

Hold On

İlteriş Kağan Bahçeci, Yunus Emre
Pektaş, Tolgahan Tosun

TOBB ETÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü

S

Easy-T

İlteriş Kağan Bahçeci, Yunus Emre
Pektaş, Tolgahan Tosun

TOBB ETÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü

S

Cloudy Mary

Yağmur Cansel İlhan

Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım Yüksek
Lisans Programı

S

Çok Amaçlı Boya Kutusu

Elif Güler

Dumlupınar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü

S

Frukit

Rümeysa Türkel

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Grafik
Tasarım Bölümü

S

Yöresel Karakterli Çay Ambalajı

Serdar Bölükbaşı

Dumlupınar Üniversitesi Grafik Bölümü

Fotoğraflar